Події 

 Закінчився І етап олімпіади з дисципліни Шкірні та венеричні хвороби


          Переможці І етапу визначені. Бажаємо успіхів в ІІ етапі

Вітаємо перможців І етапу олімпіади  серед студентів факультетів медицина і медицина та фармація

1.     Васько Євген Петрович, Медицини і фармації, 4 курс, 321 група,      68 балів 

2.     Кузьменко Анастасія Ігорівна, факультет Медицини і фармації, 4 курс, 321 група     68 балів

3.     Сич Ксенія Юріївна факультет медицини та фармації, 4 курс 321 група     59 балів

4.     Дядюра Дарʼя. факультет медицини та фармації  4 курс, 321 група    59 балів

5.     Ярославська Валерія Вадимівна факультет медицини і фармації  , 4 курс, 321 група    59 балів

6.     Прасол Христина факультет медицини і фармації  , 4курс, 321  59 балів

7.     Єгорочкіна Валерія Віталіївна 1 медичний 4 курс 2 група   59 балів

8.      Лисенко Дана Сергіївна , 1 медичний факультет , 4 курс , 2а группа  63 бала

9.     Редька Катерина Олексіївна, медичний факультет, 4 курс, 2 група  60 балів

10.  Земляна Тетяна Віталіївна 1 медичний факультет, 4 курс, 2 група  57 балів

11.  Бондаренко Марина Юріївна 1 медичний факультет, 4 курс, 2 група  55 балів

12.  Пампуха Дарья Олександрівна 1 медичний, 1 група  54 бала

13.  Ананкін Максим Юрійович, факультет медицини і фармації, 4 курс, 321 група  52 бала

14.  Павлова Дарʼя, 1 медичний, 4 курс,  52 бала

15.  Середа Ірина Олексіївна, медичний, 4, 51 бал

                          Бажаємо перемоги в ІІ етапі олімпіади!!!!!

«Герпесвірусна інфекція (ГВІ) : мультидисциплінарний погляд на проблему та її фахове вирішення»

             спільне засідання СНТ кафедр : інфекційних хвороб, шкірних та венеричних хвороб 

    В березні цього року проводилися організаційні заходи щодо студентської наукової конференції, а також олімпіади з предмету «Дерматовенерологія». Староста гуртка Баранник Дар’я підготувала до друку тези в матеріалах міжнародної науково-практичної конференції.

    17 квітня 2024 року відбулося спільне засідання СНТ кафедр : інфекційних хвороб, шкірних та венеричних хвороб за темою «Герпесвірусна інфекція (ГВІ) : мультидисциплінарний погляд на проблему та її фахове вирішення».

    Конференція проведена в режимі онлайн. Тема ГВІ обрана не випадково, адже ця інфекція є об’єктом вивчення багатьох дисциплін : дерматології, інфекційних хвороб, неврології, офтальмології та інших.

    Про подовження доброї традиції співпраці двох студентських товариств виступила завідуюча кафедрою інфекційних хвороб, професор Литвін Катерина Юріївна, побажала подальших успіхів.

   Представлені доповіді студентів IV таV курсів медичного факультету відповідно Гусакової Ангеліни та Полякової Ольги стосовно :

1) діагностики захворювань, спричинених herpeszoster,  

2) атипового перебігу герпесвірусної інфекції (I – II типу). 

    Привернули увагу усіх присутніх на конференції обгрунтованим науковим пошуком, наданим розширеним клініко-діагностичним алгоритмом, описом ускладнень та нозологічних форм, що зрідка зустрічаються тощо.

     Доповідь лікаря-інтерна дерматовенеролога Гімішлі (Арих) Анастасії : доступно і теоретично вивірено провела мультидисциплінарну диференційну діагностику між оперізуючим лішаєм та цілою низкою шкірних та інфекційних захворювань, що є дуже важливим не тільки для фахівців у галузі дерматології, але і суміжних профілів. Лікар-інтерн першого року навчання приймає активну участь в роботі нашого гуртка з дерматовенерології, має вже публікацію в матеріалах міжнародної наукової конференції зв 2023 рік.

    В дискусії з приводу обраної теми виступили також і керівники СНТ : к.мед.н. доцент Якуніна О.М., к.мед.н. асистент Погребняк Л.А., які ознайомили присутніх з новітніми досягненнями у цій сфері.

   Під час обговорення наукових робіт були відзначені їх високий рівень та особистий внесок доповідачів.

    Попри складні умови сьогодення, всі учасники міждисциплінарної студентської наукової конференції отримали новий досвід та знання на межі двох спеціальностей : інфекційних хвороб та дерматології та розширили свої зв’язки в медичній спільноті.

Обговорення доповіді

Важливою подією для наукової молоді - наших гуртківців 28.02.2024 р. стала конференція для лікарів дерматовенерологів, алергологів, імунологів, інфекціоністів : 

 «Особливості надання дерматологічної допомоги в кризових умовах»

присвячена пам’яті Вчителя, професора Федотова Валерія Павловича 

(з 85-річчям від дня народження).

  

Провідні фахівці представили надзвичайно цікаві доповіді з позицій мультидисциплінарності коморбідних станів в умовах воєнного стану, а саме актуальність проблеми діагностики та лікування рецидивного набряку шкіри, алергічний дерматит як прояв атопічної тріади, спірні аспекти з розацеа, генітального герпес на межі двох спеціальностей, залізодефіцитна анемія і алопеція, вітряна віспа /оперізуючий герпес (коли традиції минулого заважають роботі в кризових умовах), хибно-позитивні реакції на сифіліс (особливості роботи в кризу), харчова непереносимість, уретро- окуло -синовіальний синдром та інші. 

Також були висвітлені практичні аспекти : сучасний стан допомоги з свербіжем, порокератозом, клінічні аспекти догляду за шкірою новонародженого, хворих з атопічним дерматитом, ключових аспектів зовнішньої терапії акне, топічного лікування оніхомікозів, тощо. Лікарі –інтерни (активні учасники СНТ кафедри) мали змогу ознайомитися з питанням дерматологічної та міжфахової допомоги у світі сучасних уявлень про роботу в складних умовах сьогодення. Такі зустрічі мотивують наших гуртківців до навчання за предметом, спілкування з однодумцями та надихають на власні дослідження.

                                                           17 січня 2024 року 

Чергове засідання студентського наукового товариства кафедри дерматології та венерології було присвячено найбільш актуальним імунозалежним дерматозам : екземі та атопічному дерматиту. 

 Учасниками цього заходу стало 25 студентів університету та 8 лікарів-інтернів, а також викладачі : асистент Стрюков В.В., керівник СНТ, к.мед.наук, асистент Погребняк Л.А., аспірант кафедри Прохач А.В.

Вступне слово перед гуртківцями керівника СНТ, к.мед.н., асистента кафедри        Л.А. Погребняк

Перша доповідь за темою: 

«Екзема : етиопатогенетичні аспекти; епідеміологія, класифікація, клініка та діагностика» 

виконавець лікар-інтерн Панченко Марина

  Професіонально, як майбутній фахівець, вона представила результати наукового пошуку, особливо детально і зрозуміло ознайомила присутніх з особливостями клінічного перебігу екземи та її діагностики. Також акцентувала увагу на факторах ризику (тригерах), що передують зростанню тяжкості перебігу екземи в різних вікових категоріях.

Друга доповідь за темою : 

"Атопічний дерматит" 

Виступила студентка ІV курсу Дон Єлизавета

    Цікаво і емоційно (з прикладами, слайдами), надала статистичні дані про розповсюдженість атопічного дерматиту як у всьому світі, так і в Україні. Базуючись на наукових джерелах, описала сучасну патогенетичну модель атопічного дерматиту. 


Третя доповідь на тему : 

 "Диференційна діагностика екземи" 

підготувала студентка ІV курсу Чистяк Дар’я 

       Доступно і інформативно, теоретично вивірено провела диференційну діагностику між екземою і цілою низкою захворювань, що є складним навіть для кваліфікованих лікарів. Всім сподобалась база клінічних даних і подання матеріалу.


Перед гуртківцями виступив гість засідання СНТ

лікар дерматолог - онколог, 

аспірант кафедри шкірних та венеричних хвороб 

А.В. Прохач

з цікавою та актуальною темою "Дерматоскопія" 

Майже кожен зміг побачити свою шкіру в дерматоскоп. Тема викликала жвавий інтерес та обговорення. 

Засідання завершилось побажаннями - добра, злагоди, МИРУ та УСПІХІВ

Блискавки в очах студентів, після прослуханих доповідей, вселяють надію на покращення

 Міжкафедральна студентська наукова конференція  21.12.2023

кафедр патологічної анатомії, судової медицини та патологічної фізіології, онкології і медичної радіології, хірургії №1 та урології, 

шкірних та венеричних хвороб 


   тема "Огляд останніх новин та змін у патоморфологічній діагностиці, лікуванні онкозаворювань".


    Традиція проведення таких сумісних заходів продовжується вже багато років. На цій зустрічі було розглянуто багато сучасних онкологічних проблем фахівцями різних спеціальностей. Викладачі усіх кафедр представили як клінічні випадки на стику декількох дисциплін, так і нові аспекти діагностики, диференційної діагностики, а також новітні зміни у патоморфологічній діагностиці злоякісних новоутворень тощо.


    Доповідачі виступили жваво, інформативно з цікавими слайдами і власними напрацюваннями.


     Дерматологічний блок: - доповідь про диспластичні невуси: клініко-епідеміологічні аспекти та методи прогнозування їх перебігу (зробив лікар-інтерн Хамад Аббас на англійській мові), висновки по цій доповіді (представила студентка четвертого курсу Стаценко Олександра).


      Диспластичні (атипові) невуси найбільш меланонебезпечні, займають перше місце по ризику злоякісної трансформації в меланому. Тому прогнозування перебігу таких невусів, диспансерний нагляд у кваліфікованих фахівців в спеціалізованій клініці має велике значення.


      Загалом учасниками коференції стали 39 студентів, лікарів-інтернів та вчених.


       Участь у таких конференціях є стимулом до наукового пошуку, залученням до проведення науково-дослідницької роботи студентів та підвищення рівня кваліфікації спеціалістів післядипломної освіти.


Перед початком засідання СНТ

Аббас Хамад, Акмедова Айболек лікарі -  інтерни; керівник СНТ кафедри к.мед. н., асистент  

 Л.А. Погребняк

Листопад 2023. Засідання СНТ було присвячене участі в міжнароднії конференції та публікації тез 

    Під час обговорення наукових робіт були визначені їх високий рівень та особистий внесок кожного доповідача: лікарів-інтернів Гомішлі Анастасії, Мартиненко Анастасії, Пустовіт Марії.

   Загалом учасниками цього заходу стало 5 студентів та 11 лікарів-інтернів , а також викладачів кафедри : к.мед.н. доцента Захарова В.К., к.мед.н. асистента Погребняк Л.А., асистента Стрюкова В.В., які прокоментували ідеї, висловлені в доповідях та висловили свої думки з цих питань.

           В жовтні 2023 року відбулось засідання  СНТ кафедри шкірних та венеричних хвороб за темою

 «Акнеподібні дерматози. Сучасні особливості клінічних проявів, діагностики, лікування». 

         Питання з цієї теми викликали велику кількість запитань та жваву професійну дискусію між лікарями- інтернами та асистентами кафедри. 

       

    Дискусія являє собою обговорення, розбір певного питання і сприяє розвитку логічного мислення, вміння критично оцінювати і творчо засвоювати навчальний матеріал, розвивати комунікативні навички та підвищувати свою професійну майстерність тому професори та асистенти кафедри приділяють особливу увагу до цього методу.

                                               Гуртківці, керівник СНТ

та асистенти кафедри за обговоренням теми 

 Вітаємо з початком нового навчального року!

керівник СНТ кафедри к.мед.н Погребняк Л.А.  

з новими гуртківцями 

    В когорту нових гуртківців нового навчального року увійшли 3 студента 4 курсу і лікарі-інтерни за фахом «Дерматовенерологія». 

     Перше засідання СНТ проведено в режимі 

off-line у вересні 2023 з актуальної теми : 

"Психологічні аспекти та деонтологія у діяльності лікаря дерматовенеролога".

 Доповідачі : 

к.мед.н. , доцент Захаров В.К., 

к.мед.н., асистент Погребняк Л.А., 

студентка 6 курсу Баранник Анастасія.

Міжкафедральна студентська наукова конференція кафедр інфекційних, шкірних  та венеричних хвороб 2 березня 2023 р.

           Продовжуючи традицію проведення міжкафедральних студентських наукових конференцій кафедр інфекційних, шкірних  та венеричних хвороб

2 березня 2023 року відбулось спільне засідання за темою «Дерматологічні прояви при інфекційних захворюваннях. Епідеміологічні аспекти, особливості мультидисциплінарної сучасної діагностики».

             В конференції прийняли участь: завідуюча кафедрою інфекційних хвороб д.м.н., професор Литвин К.Ю.; керівники СНТ к.м.н. асистент кафедри інфекційних хвороб Якуніна О.М., к.м.н. асистент кафедри шкірних  та венеричних хвороб Погребняк Л.А.,  асистент кафедри інфекційних хвороб Білоконь О.О. та інші викладачі.

             В ході засідання було розглянуто п´ять доповідей, які стосувались деяких аспектів епідеміології, діагностики та диференційної діагностики шкірних проявів при інфекційній патології з урахуванням мультидисциплінарного досвіду у вирішенні фахових проблем.

              Завідуюча кафедрою інфекційних хвороб д.м.н., професор Литвин К.Ю. навела дані про захворюваність на хворобу Лайма в Україні та Дніпропетровській області і вплив COVID-19 на розповсюдженість та перебіг цієї патології.

               Доповідь студента 5 курсу Каліннікова О.В. була присвячена хворобі Лайма і містила багато цікавих фактів про збудників хвороби, системність ураження, діагностично-лікувальну тактику в різних періодах захворювання.

               Від кафедри шкірних  та венеричних хвороб з доповідью виступила студентка 5 курсу Баранник Д.С. за темою «Хронічна мігруюча ерітема Афцелиуса-Липшютца», де вона висвітлила клінічні прояви та інші стани при яких можливі такі еритеми.

                Студент четвертого курсу Башмаков І.Д. в своєму виступі за темою «Особливості мультидисциплінарної сучасної диференційної діагностики хвороби Лайма» акцентував увагу на аналіз та узагальнення клінічного досвіду дерматологічної школи університету.  

 

                  Клінічний ординатор кафедри шкірних  та венеричних хвороб 

Dr.El. Amrani Ussef доповів англійською про пізні шкірні прояви при хворобі Лайма.


             Від СНТ кафедри інфекційних хвороб, з новими науковими даними стосовно віспи мавп, учасників засідання ознайомила студентка четвертого курсу Брошеван Марина.

              Всі учасники конференції продемонстрували високий рівень підготовки, вільне володіння матеріалом та його викладання.

               У дискусії з питань мультидисциплінарного досвіду у вирішенні спільних фахових проблем взяли участь викладачі та студенти. 

                Незважаючи на важкий для країни, час учасники конференції висловили побажання розширювати фахові зв´язки у спільній міждисциплінарній діяльності. Проведення подібних наукових заходів є необхідним для подальшого розвитку молодої науки.